Vecka 13, 2019
måndag 18/3
Victory
Ekonomi i grad I
14:00 Läs mer
De Två Nycklar
Bibliotekskväll  i grad I
18:00 Läs mer
S:t Ansgar
Bibliotekskväll  i grad I
18:00 Läs mer
Mälarporten
Bibloteks Kväll  i grad I
18:00 Läs mer
Nordiska Cirkeln
Reception i grad IV-V
18:30 Läs mer
Gevalia
Reception i grad IV-V
18:30 Läs mer
S:t Eskil
Reception i grad IV-V
18:30Reception Läs mer
S:t Erik
Primarii Lapidis i grad I
18:30Primarii Lapidis Läs mer
Polstjernan
Reception i grad III
18:30 Läs mer
la Lumière
Ekonomi i grad I
18:30 Läs mer
Saltsjön
Ekonomi i grad I
18:30 Läs mer
tisdag 19/3
Glindrande Stiernan
Reception i grad VI
18:30 Läs mer
S:t David
Reception i grad IV-V
18:30Ekonomiloge Läs mer
S:t Erik
Reception i grad I
18:30Ekonomiloge Läs mer
Stenbocken
Instruktion i grad I
18:30 Läs mer
S:t Ansgar
Instruktion i grad I
18:30 Läs mer
Olaus Petri
Studieafton i grad VI
18:30 Läs mer
onsdag 20/3
Nordiska Cirkeln
Info inför VII i grad VI
18:30Info inför VII Läs mer
Den Nordiska Första St Johannislogen
Seminarium i grad III
18:30 Läs mer
S:t Erik
III info St J Mästar i grad III
18:30 Läs mer
Södermanland
Reception i grad I
18:30Reception Läs mer
Adolf Fredrik
Seminarium i grad III
18:30Seminarium inf. Andreas-skedet Läs mer
Mälarporten
Ämbetsmannamöte (Ej gradbunden)
18:30 Läs mer
Hoppet
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Roslagen
Informationskväll(Ej gradbunden)
19:00 Läs mer
torsdag 21/3
S:t Erik
Logeråd(Ej gradbunden)
17:00Logeråd Läs mer
Glindrande Stiernan
Ekonomi i grad IV-V
18:30 Läs mer
Glindrande Stiernan
Reception i grad IV-V
18:30 Läs mer
Den Nordiska Första St Johannislogen
Reception i grad III
18:30 Läs mer
S:t Erik
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Västmanland
Reception i grad III
18:30 Läs mer
Mälarporten
Ekonomi i grad I
18:30 Läs mer
Kristineberg
Sammankomst i grad II
18:30PM Peter Westrup besöker Läs mer
De Sju Lampor
Sammankomst i grad VII
18:30Ek, Val Läs mer
De Sju Lampor
 i grad VII
18:30 Läs mer
Olaus Petri
Sammankomst i grad III
19:00 Läs mer
fredag 22/3
S:t Laurentius
Reception i grad IV-V
18:30 Läs mer
S:t Nicolaus
Reception i grad II
18:30 Läs mer
Stenbocken
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Roslagen
Reception i grad III
18:30 Läs mer
Adolf Fredrik
Ekonomi i grad I
18:30+ Reception Läs mer
Nordliga Kronan
Sammankomst i grad VIII
19:00 Läs mer
lördag 23/3
Svea Provinsialloge
Reception i grad X
13:00 Läs mer