Vecka 12, 2017
måndag 20/3
Victory
Instruktion i grad III
14:00 Läs mer
Victory
Övrigt i grad III
14:00 Läs mer
Nordiska Cirkeln
Reception i grad VI
18:30 Läs mer
Gevalia
Reception i grad VI
18:30 Läs mer
S:t Eskil
Instruktion i grad VI
18:30 Läs mer
S:t Eskil
Övrigt i grad VI
18:30 Läs mer
De Två Nycklar
Reception i grad VI
18:30 Läs mer
Polstjernan
Reception i grad I
18:30 Läs mer
la Lumière
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Saltsjön
Ekonomi i grad I
18:30Måltidsanmälan till CM Läs mer
Hertig Carl
Högtidsdag i grad VII
19:00Västerås Läs mer
tisdag 21/3
Glindrande Stiernan
Reception i grad VI
18:30 Läs mer
Den Nordiska Första St Johannislogen
Reception i grad II
18:30 Läs mer
Stenbocken
Reception i grad III
18:30 Läs mer
onsdag 22/3
S:t Erik
Reception i grad III
18:30 Läs mer
Södermanland
Instruktion i grad I
18:30 Läs mer
Södermanland
Instruktion i grad I
18:30 Läs mer
Adolf Fredrik
Reception i grad I
18:30Ekonomiloge Läs mer
Stenbocken
Övrigt i grad III
19:00Seminarium Läs mer
Sala Frimurarebröder
Sammankomst i grad I
19:00 Läs mer
torsdag 23/3
Den Nordiska Första St Johannislogen
Reception i grad I
18:30Ekonomiloge Läs mer
Västmanland
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Mälarporten
Ekonomi i grad I
18:30 Läs mer
Kristineberg
Sammankomst i grad IV-V
18:30 Läs mer
De Sju Lampor
Ekonomi i grad VII
18:30Ekonomi och val Läs mer
Attundaland
Sammankomst i grad II
19:00Sammankomst gr II Läs mer
S:t Per
Johannessamtal i grad I
19:0019:00-20:30 Stiftelsen Läs mer
fredag 24/3
Glindrande Stiernan
Reception i grad IV-V
18:30Ekonomiloge Läs mer
S:t Laurentius
Instruktion i grad IV-V
18:30 Läs mer
S:t Nicolaus
Reception i grad III
18:30 Läs mer
Stenbocken
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Victory
Reception i grad I
18:30 Läs mer
Nordliga Kronan
Sammankomst i grad VIII
19:00 Läs mer
lördag 25/3
Svea Provinsialloge
Reception i grad X
13:00 Läs mer
Roslagen
Övrigt i grad II
13:00Forskningsloge/Måltidsanmälan Läs mer
Carl Friedrich Eckleff
Ekonomi i grad II
13:00Forskningsloge i Norrtälje Läs mer